Produkcja, pielęgnacja, porady związane z meblami

Jakie trendy wnętrzarskie będą królować w 2021 roku?

Jakie trendy wnętrzarskie będą królować w 2021 roku?

kwi 27, 2021

Trendy wnętrzarskie zmieniają się jak w kalejdoskopie. Które tendencje będą dominować przez cały 2021 rok? Poniższy tekst dostarczy Wam mnóstwa inspiracji do urządzania swoich czterech kątów. Do dzieła!

Po pierwsze: drzwi przesuwne i drzwi ukryte

W 2021 roku można dostrzec większy zoom na drzwi. W sklepach i katalogach producentów pojawiają się systemy drzwi przesuwnych, ale też drzwi składane czy drzwi ukryte. Wybierając tego typu rozwiązania, szczególną uwagę warto zwracać na prowadnice do drzwi przesuwnych. Głównie od ich jakości zależy nie tylko komfort i sprawność otwierania, jak i zamykania drzwi, ale także ich bezgłośna i bezproblemowa praca. Istotne są również profesjonalnie wykonane okucia meblowe. W profesjonalnych firmach znaleźć można okucia do pojedynczych i podwójnych, składanych (zarówno dwu- i czteroskrzydłowych), jak też do dwuskrzydłowych otwieranych równocześnie.

Drzwi przesuwne sprawdzą się doskonale w niewielkich kawalerkach, w których liczy się każdy centymetr wolnej przestrzeni. System przesuwny naścienny pozwala ograniczyć metraż niezbędny do otwierania skrzydła drzwiowego. W ten sposób blisko wejścia można ustawić meble i lepiej wykorzystać całą dostępną przestrzeń. Ponadto drzwi składane czy przesuwne świetnie sprawdzają się w przypadku pomieszczeń takich jak garderoba na poddaszu. Gdy zostaną przygotowane na wymiar, idealnie dopasują się do każdej wnęki.

Po drugie: naturalne drewno

W 2021 roku we wnętrzach pojawia się coraz więcej naturalnego drewna. Parkiet ułożony we francuską lub węgierską jodełkę, meble z litego drewna, drewniane dekoracje – to wszystko przybliża człowieka do natury i tworzy przytulną przestrzeń do pracy, relaksu i zabaw z dziećmi. Jasny odcień drewna wprowadza do wnętrza więcej blasku i przestronności, budując odpowiedni klimat dla całej rodziny.

Po trzecie: przeszklenia

W branży wnętrzarskiej szalenie modne są ostatnio przeszklenia. Dzielą one w subtelny sposób strefę dzienną na mniejsze powierzchnie, które są bardziej przytulne i intymne. Przeszklenia będą również świetnym rozwiązaniem w przypadku niedużych i mało ustawnych przestrzeni. Doskonale wyodrębnią sypialnię w kawalerce, bez optycznego zmniejszania metrażu. Wniosą więcej światła i przestronności do wnętrza.

Po trzecie: obłe kształty mebli i dekoracji

W 2021 roku uwagę przyciągają obłe meble tapicerowane, sofy oraz owalne i okrągłe lustra. Designerskie oświetlenie nawiązujące do lat 20. ubiegłego wieku również cechuje się wieloma obłościami. Miękkie, opływowe linie wnoszą do wnętrza więcej przytulności. Dom staje się azylem, z którego nie chce się wychodzić.