Produkcja, pielęgnacja, porady związane z meblami

Cechy idealnego łóżka. Białe łóżko podwójne do sypialni

Cechy idealnego łóżka. Białe łóżko podwójne do sypialni

wrz 22, 2017

Wybór łóżka jest niezwykle ważną decyzją, która powinna być dobrze przemyślana. To jeden z najważniejszych mebli w całym domu – ma ogromny wpływ na jakość snu i wypoczynku, a przez to na samopoczucie w ciągu dnia.

Podczas snu organizm się regeneruje, dlatego niezwykle ważne jest zapewnienie sobie możliwie najbardziej komfortowych warunków do wypoczynku i relaksu. Wybierając łóżko do sypialni, należy skupić się przede wszystkim na jego funkcjonalności. Decydując się na łóżko podwójne należy zwrócić uwagę na jego szerokość – 140 cm to absolutne minimum dla dwóch osób. Jest dość ciasne, przez co niezbyt wygodne. Najpopularniejsze modele mają szerokość 160 cm. To odpowiednia powierzchnia, zapewniająca komfort dwóm śpiącym osobom, a przy tym nie za duże żeby zdominować wnętrze. Oczywiście, im szersze łóżko, tym większa wygoda użytkowników.

Niezwykle ważny jest też dobór idealnego materaca, który będzie odpowiadał indywidualnym potrzebom. Nie może być ani zbyt twardy, ani za miękki. Wybierając materac warto nie tylko dokładnie przyjrzeć mu się w sklepie, ale też położyć się na nim i wypróbować, czy spełnia oczekiwania i zapewnia komfort. Idealne łóżko jest też odpowiednio wysokie, co ułatwia poranne wstawanie.

Jeśli chodzi o wygląd mebla, warto sugerować się stylem i charakterem sypialni i pozostałych pomieszczeń. Przykładowo: tapicerowane będzie pasować do nowoczesnych mieszkań, a drewniane białe łóżko do sypialni w domach urządzonych w klasycznym stylu.