Produkcja, pielęgnacja, porady związane z meblami

Dlaczego warto wybrać drzwi przesuwne?

Dlaczego warto wybrać drzwi przesuwne?

maj 24, 2021

Masz już dosyć tradycyjnych drzwi, które trzeba otwierać przy pomocy klamki? Chciałbyś spróbować czegoś nowego, co byłoby prostsze do otwierania? W takim razie z pewnością docenisz wszelkiego rodzaju zalety, jakimi charakteryzują się drzwi przesuwane, które można zamontować praktycznie wszędzie. Czy warto zatem brać je pod uwagę podczas aranżacji wnętrz we własnym domu? Na co zwracać uwagę, przy wyborze odpowiednich drzwi przesuwanych – aby być z nich zadowolonym? Tego wszystkiego dowiesz się od nas!

  1. Jakie są zalety drzwi przesuwanych?
  2. Jakie są wady drzwi przesuwanych?
  3. Na co zwrócić uwagę przy wyborze drzwi przesuwanych?
  4. Estetyka drzwi przesuwanych

Jakie są zalety drzwi przesuwanych?

Jeżeli chodzi o systemy drzwi przesuwnych to zdecydowanie największą zaletą jest to, że dzięki nim można zaoszczędzić w domu mnóstwo miejsca. Są więc bardzo rozsądnym rozwiązaniem zarówno w dużych, jak i mniejszych pomieszczeniach, w których chce się swobodnie przemieszczać. Kolejną zaletą systemów drzwi przesuwanych jest to, że znacznie łatwiej jest je otwierać – co ma szczególną wartość wtedy, gdy ma się wszystkie ręce zajęte i ciężko byłoby nacisnąć na klamkę. Nie można również zapominać o tym, że tego rodzaju drzwi mogą pełnić także funkcję estetyczną – przede wszystkim dlatego, że są bardzo atrakcyjne.

Jakie są wady drzwi przesuwanych?

Oczywiście, jak każdy przedmiot, tak i drzwi ukryte, mają one swoje wady. Przede wszystkim wadą może być dla wielu osób słaba izolacja akustyczna. Oczywiście można znaleźć na rynku drzwi wsuwane do kasety, które mają nieco lepszą izolację, jednak nadal nie na tym samym poziomie, co drzwi zamykane na klamkę. Jak więc widać, drzwi przesuwane nie są dla każdego.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze drzwi przesuwanych?

Jest kilka elementów, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru drzwi przesuwanych. Przede wszystkim prowadnice do drzwi przesuwnych powinny być wykonane solidnie z dobrej jakości materiałów. Także okucia meblowe powinny być dobrej jakości. Wybierając drzwi składane warto także decydować się na rozwiązania idealnie zaplanowane dla danego pomieszczenia.

Estetyka drzwi przesuwanych

Warto, aby drzwi swoją estetyką były podobne do akcesoriów meblowych, które już znajdują się w danym pomieszczeniu. Dzięki temu zarówno okucia meblowe jak i drzwi będą prezentowały sobą jedną, spójną całość – a co za tym idzie, będą doskonale razem wyglądać. Na szczęście z łatwością można znaleźć dobrej jakości drzwi przesuwane w asortymencie różnorodnych firm, które zajmują się nie tylko ich produkcją, ale również i ich montażem.