Produkcja, pielęgnacja, porady związane z meblami

Sypialna w stylu minimum

Sypialna w stylu minimum

gru 1, 2020

Czy odwiedzając naszych znajomych zastanawialiście się dlaczego ich sypialnia jest przepełniona różnymi niepotrzebnymi rzeczami? Jeżeli tak, to mamy dla was rozwiązanie – sypialnia minimalistyczna, którą cechuje delikatnie mówiąc, skromność. Są w niej podstawowe meble, które nie są ozdobą, a przynajmniej nie to jest jej głównym założeniem, lecz funkcjonalność.

Wracaj do swojej oazy spokoju

Styl minimalistyczny w sypialni ma cechować wrażenie dużej przestrzeni. Do tego potrzebne jest jednak umiejętne wykorzystanie każdego mebla. Oczywiście, nie musisz mieć przy tym zdolności dekoratorskich, natomiast jesteśmy przekonani, że odnajdziesz się w tym stylu. Przede wszystkim to świetne rozwiązanie dla osób, które dopiero zaczynają swoją karierę i ich celem nie jest inwestowanie w sprzęty, które nie będą wykorzystywane. Nie oznacza to jednocześnie tego, że minimalizm może być źle odbierany; wręcz przeciwnie, sypialnia minimalistyczna potrafi zrobić spore wrażenie na gościach; dzięki odpowiedniemu wystrojowi pokoju Twoi goście mogą być pod wrażeniem. Jeżeli żyjesz rytmem praca-dom, bądź po prostu wiele czasu spędzasz poza domem to na pewno jest to rozwiązanie dla Ciebie. Niewielka ilość mebli w pokoju to niewielki wydatek, a przede wszystkim wynika z niego jedna korzyść, którą każdy mężczyzna doceni – niewielki poświęcony czas na sprzątanie. Brak wielu rzeczy w pokoju, to niewielka ilość kurzu osadzającego się na niewielkiej liczbie przedmiotów.

Jaka powinna być minimalistyczna wewnątrz? Przede wszystkim stonowana. Ma ją charakteryzować spokój, który zredukuje Twoje stresy związane z pracą czy studiami oraz łózko, które ma Ci się kojarzyć z absolutnym wypoczynkiem. Wspomnieliśmy już o kosztach, które nie są drogie. Wybierając meble pewnego szwedzkiego sklepu koszt urządzenia takiego pokoju to ok. 1500 zł, więc jest to jak najbardziej na kieszeń każdego.

Pamiętaj, że sypialnia minimalistyczna, to stonowane kolory na ścianach; by wypełnić ten styl, polecamy zainstalowanie paneli podłogowych, które pasują do chłodnego wystroju.