Produkcja, pielęgnacja, porady związane z meblami

Jak urządzić małą łazienkę?

Jak urządzić małą łazienkę?

gru 6, 2020

Wśród wyzwań związanych z niewielką łazienką jest konfiguracja toalety i umywalki tak aby zapewniała wystarczająco dużo miejsca na prysznic i oczywiście inne niezbędne przedmioty. Jeśli planujesz stworzyć łazienkę funkcjonalną oto kilka wskazówek, jak zaprojektować tę idealną jak obrazek, małą łazienkę.

Narożna umywalka i prysznic

Czasami nawet umywalka na cokole może zakłócić jedyny dostępny pas ruchu w łazience. W tym przypadku umieszczenie modelu narożnego naprzeciwko toalety działa lepiej niż umywalki naprzeciwko prysznica. Otwieranie i zamykanie drzwi prysznica zwykle stwarza niezręczne warunki do chodzenia.
Zasłona prysznicowa, która przesuwa się do przodu i do tyłu, oszczędza miejsce nad szklanymi drzwiami, które się wsuwają i wysuwają. Zestawy prysznicowe w rzeczywistości mogą pasować do małych przestrzeni, gdyż niektóre wanny są dość długie i nie zawsze jest łatwo wpasować je do pomieszczenia.

Postaw na okrągłości

Ciasne przestrzenie mogą stanowić zagrożenie dla bioder przez ostre krawędzie i wystające przedmioty. Jeśli rogi przeszkadzają Ci i obawiasz się poruszania pomiędzy nimi zwłaszcza gdy w domu są młodsze dzieci, wybierz styl zaokrąglony. Tak, okrągła próżność może pracować na kwadratowej przestrzeni. Nigdy więcej posiniaczonych bioder! Obecnie jest szeroka gama produktów które dobierzesz pod względem ceny jak i wzoru. Poszukaj takich które będą w pełni dopasowane do Twoich potrzeb.

Duże lustro i naścienny kran

W ciasnych przestrzeniach lustro rozciągające się po ścianie zamiast samej toaletki może umożliwić korzystanie z niego dwóm osobom jednocześnie. W mniej niż idealnych warunkach przestrzennych każdy cal pomaga.
Zamontowanie baterii na ścianie pozwala na zastosowanie węższej umywalki lub toaletki, co z kolei zwalnia powierzchnię w całej łazience. Nie bój się wypróbować baterii ściennej w tradycyjnym designie. Działa wszędzie!

Gdy wydaje Ci się że Twoja mała łazienka pomysły wyczerpała już całkowicie sprawdź katalogi i inspiracje w sieci ana pewno znajdziesz wiele opcji!