Produkcja, pielęgnacja, porady związane z meblami

Komfort gości hotelowych zależy od materaca – materace do łóżek hotelowych

Komfort gości hotelowych zależy od materaca – materace do łóżek hotelowych

sie 30, 2017

Każdy hotelarz, mówiąc o łóżku, myśli tak naprawdę o materacu, bo to on w głównej mierze decyduje o komforcie snu. Aby zapewnić gościom jak najlepsze warunki, musi pamiętać o kilku zasadach.

Przepisy kategoryzacyjne nie określają parametrów, jakie powinny spełniać materace hotelowe. Wskazują jedynie minimalne wymiary łóżek, czyli 90 x 200 cm dla pojedynczego oraz 140 x 200 cm dla dwuosobowego. Warto rozważyć zakup większych, bo te wskazane w przepisach są dość wąskie, co wpływa na wygodę snu. W hotelach najpopularniejsze są dwa typy łóżek: kontynentalne, czyli w praktyce dwa materace położone jeden na drugim. Kolejny typ to łóżko tradycyjne, czyli stelaż i pojedynczy materac.

Materace do łóżek hotelowych powinny być przede wszystkim łatwe w pielęgnacji, bo higiena i czystość to w hotelu podstawa. Ze względu na intensywność ich użytkowania, powinny być też trwalsze niż materace do łóżka, które stosuje się w domach. Te z przeznaczeniem do hotelu zwykle są twardsze, ich konstrukcja solidniejsza, a gramatury użytych surowców wyższe. Standardowa wysokość materacy to 16–18 cm, jednak, jednak można zauważyć, że im wyższy standard hotelu, tym wyższe materace w pokojach.

Istnieje bezpośredni związek między jakością materaca, a jakością snu i samopoczuciem w ciągu dnia. Gościom hotelowym należy zapewnić możliwie najwyższy komfort, dlatego warto wybrać jak najlepsze materace.