Produkcja, pielęgnacja, porady związane z meblami

Wybór materaca w trzech krokach

Wybór materaca w trzech krokach

wrz 2, 2017

Urządzanie mieszkania wiąże się z wieloma ważnymi decyzjami. Jeśli chodzi o sypialnie, tutaj najważniejsze będą odpowiednie łóżka i materace – to najważniejsze elementy, które decydują o komforcie podczas snu i wypoczynku.

Materac musi doskonale odpowiadać potrzebom użytkownika i być jak najlepiej dopasowany. Jak zatem wybrać dobry materac?
1. Podstawową rzeczą jest dobór materaca do ramy łóżka. Należy dokładnie wszystko zmierzyć, żeby materac pasował idealnie. Nie może wystawać czy się marszczyć, bo wpłynie to negatywnie na jakość snu.
2. Należy zadać sobie pytanie, jaki rodzaj materaca najbardziej odpowiada potrzebom. Do wyboru są dwa podstawowe rodzaje. Materac piankowy dopasowuje się do kształtu ciała, cechuje się dużą elastycznością i lekkością, dzięki czemu jest poręczny. Materac sprężynowy zapewnia dobrą podstawę dla ciała. W tym przypadku najpopularniejszy jest materac kieszeniowy, gdzie każda ze sprężynek jest umieszczona w osobnej materiałowej kieszonce, co gwarantuje dużą elastyczność punktową, bo każda sprężynka reaguje na ruch i masę ciała indywidualnie.
3. Kiedy decyzja dotycząca rozmiaru materaca oraz jego rodzaju zostanie podjęta, należy wybrać się na zakupy, aby znaleźć egzemplarz idealny. Niewątpliwą zaletą zakupu w sklepie stacjonarnym jest możliwość dotknięcia i przetestowania produktu. Można również zdecydować się na oferujący materace sklep online. Zaletą będzie w tym przypadku bardzo duży wybór oraz niższe ceny.