Produkcja, pielęgnacja, porady związane z meblami

Jak wybrać idealny stół do kuchni? Stoły szklane czy lakierowane?

Jak wybrać idealny stół do kuchni? Stoły szklane czy lakierowane?

paź 9, 2017

Stół jest niezwykle ważnym elementem wystroju każdej kuchni, dlatego wybór idealnego okazuje się często bardzo trudny. Po określeniu preferowanego rozmiaru stołu oraz kształtu blatu, należy zastanowić się, z jakiego materiału powinien być wykonany.

Stół musi być dopasowany do wystroju kuchni oraz reszty mieszkania. Materiały wykończeniowe nadają meblom charakteru i mają ogromny wpływ na sposób ich użytkowania i pielęgnacji. Należy zatem rozważyć wady i zalety poszczególnych rodzajów stołów. Do wyboru są:
1. Stoły szklane – idealne dla miłośników nowoczesnych mebli. Dodają wnętrzom lekkości i przestrzeni, dlatego sprawdzą się idealnie nawet w niewielkich pomieszczeniach. Są wygodne i eleganckie, jednak wymagają dość częstego czyszczenia.
2. Stoły drewniane – czyli meble ponadczasowe i klasyczne, które pasują zarówno do mieszkań urządzonych w tradycyjnym stylu, jak również do tych nowoczesnych. Są nie tylko ładne, ale też bardzo łatwe w pielęgnacji.
3. Stoły lakierowane – wykonane z tworzywa sztucznego, niezwykle praktyczne i łatwe do czyszczenia. Dostępne są w wielu kolorach i kształtach, dzięki czemu mogą urozmaicić wnętrze i sprawić, że kuchnia będzie wyglądać bardziej nowocześnie i stylowo.

Przy wyborze stołu należy zwrócić uwagę nie tylko na jego wygląd, ale przede wszystkim funkcjonalność. Mając do wyboru stoły szklane, drewniane czy też stoły lakierowane należy wziąć pod uwagę styl całego mieszkania i osobiste preferencje – mebel ma przede wszystkim dobrze służyć domownikom.