Produkcja, pielęgnacja, porady związane z meblami

Przesada w dążeniu do doskonałości

Przesada w dążeniu do doskonałości

gru 8, 2015

Wiele młodych dziewczyn ma obsesję na punkcie swojego wyglądu. Za wszelką cenę chcą uzyskać szczupłą sylwetkę, którą media pokazują im na każdym kroku. Chcą być piękne nie pozwalając sobie nawet na odrobinę niezdrowego jedzenia lub choćby jeden dzień bez kilku godzin aktywności fizycznej.
Zdrowy tryb życia ma bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie, jednak w pogoni za idealną sylwetką należy zachować umiar. Jeżeli ktoś na stronie startowej swojej przeglądarki internetowej ma ustawiony kalkulator BMI to zdecydowanie jego bliscy powinni zacząć się martwić.
Tego typu zachowania mogą być jednym z pierwszych objawów poważnych zaburzeń żywieniowych jak na przykład anoreksja czy bulimia, które w swoich konsekwencjach mogą doprowadzić nawet do śmierci. Dlatego pamiętajmy, że zdrowy tryb życia jest jak najbardziej wskazany, należy unikać niezdrowych przekąsek i regularnie ćwiczyć, jednak nie popadajmy w przesadę. Nie każda kobieta musi mieć figurę modelki, w niektórych wypadkach jest to wręcz niemożliwe, ponieważ każdy z nas ma po prostu inne geny. Najważniejsze jest, aby we wszystkim zachować umiar.