Produkcja, pielęgnacja, porady związane z meblami

Małe jest piękne i wygodne, czyli salon w stylu skandynawskim do 20 m2

Małe jest piękne i wygodne, czyli salon w stylu skandynawskim do 20 m2

kwi 29, 2019

Style skandynawskie towarzyszą nam od kilku już lat, pozwalając na uzyskanie modnych, nowoczesnych i praktycznych przestrzeni w naszych domach, bez zbędnych ozdób i barokowej przesady. Świetnie sprawdzają się zwłaszcza w aranżacji salonu, który stanowi najważniejsze miejsce dla wszystkich domowników. W nim spędzają razem czas, do niego zapraszają gości. Choć mówi się, że kuchnia stanowi serce domu, to bez wątpienia salon jest jego duszą.

Jak urządzić praktyczny, wygodny i po prostu piękny salon w stylu skandynawskim, nawet jeśli dysponujemy naprawdę małą przestrzenią? Na co zwracać uwagę podczas dobierania poszczególnych elementów? Poniżej podajemy kilka praktycznych porad na idealny salon w stylu skandynawskim.

Wygoda to podstawa, nawet w niewielkich wnętrzach

Pokój dzienny przede wszystkim ma pełnić funkcję rekreacyjną i wypoczynkową. Dlatego kluczową rolę w jego aranżacji pełni wybór odpowiednich mebli, które określą charakter przestrzeni, ale również zapewnią wygodny relaks.

Jeśli nasz salon ma mniej niż 20 metrów kwadratowych, wówczas trzeba postawić na rozwiązania wielofunkcyjne. Świetnie sprawdzają się na przykład narożniki do salonu, które pozwalają na znaczną oszczędność miejsca oraz wykorzystują zakątki zazwyczaj trudne do zaaranżowania.

Oprócz standardowych mebli, można również postawić na wersje modułowe, które układamy według aktualnych potrzeb i pomysłów. Pozwalają na wydzielenie pojedynczych siedzisk, stworzenie podwójnej sofy. Wielość możliwości i funkcji znacząco poprawia funkcjonalność przestrzeni.

Warto również zainwestować w narożnik z funkcją spania, dzięki czemu zyskujemy dodatkowe łóżko dla odwiedzających nas gości. W niektórych modelach jest również wbudowany sporych rozmiarów pojemnik na pościel, do którego można schować aktualnie niepotrzebne przedmioty.

***

Mały salon może być praktyczny i naprawdę wygodny. Wszystko zależy od pomysłu na aranżację oraz odpowiedniego doboru funkcjonalnych mebli. Narożnik może być jednym z ciekawszych rozwiązań, zdecydowanie wartych rozważenia.