Produkcja, pielęgnacja, porady związane z meblami

Zastosowania płyty OSB

Zastosowania płyty OSB

sty 30, 2021

Płyty OSB to bardzo popularne materiały, który obecnie wykorzystywane są przede wszystkim w trakcie remontów lub wykończenia wnętrz. Przede wszystkim to bardzo nowoczesny materiał, który idealnie sprawdza się w aspektach konstrukcyjnych. Ze względu na swoją specyfiką oraz sposób wykonania, płyty OSB należą do najbardziej uniwersalnych oraz najczęściej wykorzystywanych materiałów konstrukcyjnych w wykończeniu domów i mieszkań. Mnogość ich możliwego zastosowania sprawia, że w pewnych aspektach już tylko wyobraźnia może nas ograniczać.

Płyty OSB idealnie nadają się jako nośne poszycia dachów i ścian, zarówno wewnętrzne oraz zewnętrzne. To jedno z głównych ich zastosowań w budownictwie. Świetnie nadają się również jako elementy konstrukcyjne w domach i dachach, które powstają w ramach metody szkieletowej. Ich wytrzymałość i elastyczność sprawia, że wielokrotnie są również skutecznym zamiennikiem dla popularnej sklejki lub nawet litych desek. Sprawdzą się nie tylko na powierzchniach ścian, ale również jako poszycie stropów lub podkładów podłogowych lub jako typowa okładzina na legarach.

Gdzie jeszcze wykorzystamy płyty OSB?

Płyty te wykorzystamy w naprawde wielu miejscach. Nie tylko wykończenie, ale również drobne remonty lub przeróbki wnętrz to zadania, w których sprawdza się nowoczesne płyty OSB. Pozostałości po remoncie możemy z powodzeniem wykorzystać jako podstawa do domowych dekoracji, gdzie nasza wyobraźnia będzie naszym ogranicznikiem. Płyty można zostawić w klasycznym wyglądzie lub pokrywać farbą, dzięki czemu nadamy im zupełnie nowego charakteru.

Płyty te sprawdzają się również jako część konstrukcyjna na wystawach sklepowych, na stoiskach targowych lub jako wyposażenie magazynów i hal produkcyjnych. Mogą pełnić funkcję izolacyjną lub możemy zbudować z nich praktyczne regały, dzięki którym zachowamy porządek w garażu lub w piwnicy. Płyty te z powodzeniem wykorzystywane są również w przemyśle meblarskim, dzięki czemu ich popularność stale rośnie. Są proste konstrukcyjnie i tanie w produkcji, dlatego są nie do przecenienia.