Produkcja, pielęgnacja, porady związane z meblami

Sudoku – popularna gra logiczna

Sudoku – popularna gra logiczna

paź 14, 2015

Choć grę logiczną sudoku zna i gra w nią wiele osób, to nie każdy wie, że pomimo swojej japońskiej nazwy, grę tę wymyślił Amerykanin. Gra jest jednak bardzo młoda, po raz pierwszy ukazała się zaledwie trzydzieści lat temu, ale właśnie w Japonii. W Europie popularność zdobyła sobie najpierw na Wyspach Brytyjskich, gdzie była drukowana w gazetach. Po jakimś czasie jej popularność dotarła także do Polski.
Jej popularność polega na tym, że można grać w dowolnym miejscu. Można w nią grać, wypełniając pola w gazetach, ale dzięki rozwojowi internetu oraz urządzeń mobilnych, można też grać w sudoku online. Gra jest dostępna zarówno na licznych stronach internetowych, jak również w aplikacjach na smartfony. Szczególnie wersje na urządzenia elektroniczne bardzo ułatwiły rozgrywkę, gdyż są dostępne cały czas pod ręką.
Sudoku ma kilka odmian, różne poziomy trudności, różne są też metody rozwiązywania preferowane przez graczy. W grze tej odbywają się w wielu krajach mistrzostwa. Są rozgrywane też mistrzostwa świata.